Podsumowanie programu Czyste Powietrze Wokół Nas realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 na terenie powiatu wielickiego.

W roku szkolnym 2018/2019 do realizacji programu przystąpiły 22 palcówki w tym 12 przedszkoli i 10 oddziałów przedszkolnych.

Ogółem w programie udział wzięło 798 dzieci z grupy wiekowej od 5- 6 lat

Liczba rodziców biorących udział w programie to 527 osób

Ogółem w programie udział wzięło 1325 osób.

Program realizowany był w formie zaproponowanych 5 zajęć warsztatowych.

W ramach programu ogłoszony został  konkurs plastyczny którego  celem było podniesieni poziomu świadomości dzieci na temat zagrożeń związanych z paleniem papierosów , a także ugruntowanie nabytej wiedzy uzyskanej podczas realizacji programu. Organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wieliczce gdzie honorowy patronat objął Starosta Wielicki. Program rozszerzony był także o dodatkowe działania związane ze smogiem a mianowicie dzieci miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego „ SMOG”, spotkanie z fizjoterapeutą z Uzdrowiska z Koplanii Soli w Wieliczce. Zajęcia wzbogacane były przez wykonywanie eksperymentów i ćwiczeń.

Podsumowanie programu
W opinii szkolnych i przedszkolnych koordynatorów programu Czyste powietrze wokół nas cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci , które chętnie uczestniczyły w zajęciach łatwo i szybko przyswajały informacje na temat szkodliwości dymu oraz skutków palenia papierosów. Poprzez program wzrosła także świadomość rodziców w zakresie wspierania dzieci w sytuacjach społecznych, w których narażone są na szkodliwe działanie dymu tytoniowego.

Wszystkie placówki realizujące program w roku szkolnym 2018/2019 zadeklarowały chęć udziału w programie w roku następnym.

Powiatowy Koordynator Programu Starszy Asystent Sylwia Nowakowska

Zobacz

Polecamy

Kontakt

Punkt Informacyjny:
tel. + 48 222 500 115
fax. +48 12 289 05 00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce